писанка рибаСторінка писанкарки Ольги Бойко



Скоро Новий рік і Різдво Христове і ми з вихованцями гуртка будемо писати різдвяні писанки.

На думку деяких дослідників наші предки писанки малювали не лише на Великдень, а й цілий рік до всіх свят. За віруваннями, вони оберігали родину від злих сил.

Писанка, подарована на Новий рік, принесе в дім злагоду та любов, а також оберігатиме родину від усього лихого. Суттєвої різниці, переконані фахівці, між новорічними та великодніми писанками немає. Щоправда, на зимові інколи наклеюють крила та дзьоб. Виходить маленький новорічний голуб миру.

А оселя, прикрашена новорічно-різдвяними писанками, нагадає про красиву стародавню традицію. До речі, традиція прикрашати писанками дерево в давнину точно існувала. Хоча прикрашали зазвичай листяні дерева і робили це закликаючи весну. На гілочки вішали яскраві писанки з сонячними знаками.

На різдвяних писанках зазвичай пишуть традиційні символи-побажання. А також часто зображують птичок, зимові пейзажі, калину в снігу, янголят, колядників та інші різдвяні мотиви.

Можна сперечатись чи справді різдвяні писанки є традиційними - точно сьогодні цього не скаже ніхто. Але це нітрохи не заважає нам зробити оригінальні різдвяні прикраси виконані в традиційній техніці писанкарства.

Отже, техніку розпису, якою ви оволоділи під час занять з писанкарства, можна використати для виготовлення оригінальних ялинкових прикрас. Для цього, крім звичних інструментів і матеріалів, можна використати: клей, дрібні стрази та клей з блискітками.